Shaun Baker

Shuan Baker

Shuan Baker

Shaun BakerDJ i producent muzyczny, urodził się na północy Anglii, jednak w latach 80-tych przeniósł się do Niemiec Zachodnich. Shuan zaczynał swoją karierę od klubów w Niemczech, by w niedługim czasie zyskać popularność na Ibizie, Majorce, we Francji, w Anglii, Szwajcarii, Polsce, a także w Tajlandii, Japonii i na Tajwanie. W roku 1997 Shuan dał się poznać od strony producenckiej, gdzie to jego utwór nad którym pracował zagościł na wielu europejskich Dance’owych listach przebojów.
W zestawieniach zadebiutował singlem „Explode”, firmowanym przez projekt Jordan & Baker, który dziś uważany jest klasyczny utwór trance’owy i grany jest przez wielu najlepszych DJ-ów. W roku 2005 „Explode” został zremiksowany przez E-Craiga i Steve’a Murano i szybko zdobył światowe parkiety.

W tym samym roku Shuan nawiązał głębsza współprace z Sebastianem Wolterem & Olav Bel Goe z Melino Entertainment, i wspólnie stworzyli „Xplode 2„, który szybko podbił niemieckie zestawienia muzyki Dance i stał się dance’owym utworem roku 2005 u naszych zachodnich sąsiadów.
Rok później Olav Bel Goe zdecydował się opuścić partnerów, wówczas Shaun i Sebastian postanowili kontynuować współpracę jako Melino. Ich kolejny singiel to „Push/Deep” także wzbudził spore zainteresowanie w świecie muzyki Dance i znalazł się na niemieckiej liście sprzedaży.

Po tym sukcesie Shaun & Sebastian zremisowali kawałek duńskiego zespołu Laid Back – „Bakerman”, członkowie Laid Back byli pod takim wrażeniem wersją Shauna i Sebastiana, że zaprosili duet do Kopenhagi na spotkanie w sprawie przyszłej współpracy. Udzielili również zgody na wykorzystanie swojego oryginalnego wokalu i videoclipu (w reżyserii Larsa von Triera) w wersji Shauna i Sebastiana.
W czerwcu 2009 roku swoją premierę miał najnowszy singiel artysty – „Give!„.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz