Nagrywanie płyt Audio CD!!!

Dzisiejszy artykuł będzie  poświęcony pozornie prostemu zagadnieniu jakim jest nagrywanie płyt audio. Więc dzisiaj zajmiemy się tym, jak nagrywać, czym i na czym.

Zacznijmy od wyboru programu  ja osobiście polecam Nero ponieważ ma możliwość zrobienia tracklisty i nigdy nie miałem problemów z błędnie nagraną płytą itp.

Więc wybór  programu mamy już za sobą. Teraz zajmiemy się samym procesem nagrywania. Oczywiście najpierw zbieramy utwory które chcemy nagrać najlepiej do jednego folderu. Najlepiej jeżeli będą one  zapisane w popularnym formacie np. mp3 lub wav itp.  Wtedy unikniemy problemów  z zapisem. Płyty nagrywamy z możliwie najmniejszą prędkością np.  8x.  Jest wtedy pewność, że żaden odtwarzacz nie będzie miał problemów z odczytem.

Proces  nagrywania  mamy już za sobą  teraz zajmiemy się  wyborem płyt audio.  Po wielu godzinach  szukania  informacji o płytach  mogę stwierdzić, że  najlepsze  do tego celu są płyty firmy Verbatim, Sony i wiele osób poleca firmę TDK polecana  są ze względu na  swoją wytrzymałość o raz  praktycznie bez błędny zapis.   Płyty typu „Vinyl”  nie zawsze są polecane, ponieważ  niektóre  modele  odtwarzaczy  mają problem z odczytem.

Jeżeli płyty będą używane  do grania  na imprezach  przydała  by się tracklista. Wiele osób pisze ją ręcznie ale  po co się męczyć. Jeżeli jest na to prostszy i szybszy sposób. Jeżeli nagrywamy programem „Nero”  i mamy już uruchomione okno Nero Express. Jest to okno gdzie dodajemy pliki  do nagrania na płytę.  Kiedy dodamy  już wszystkie  utwory. Klikamy przycisk więcej. Rozwijają się nam dodatkowe  opcje.  Wybieramy Cover Desinger. Otwiera nam się nowe okno.  W którym możemy zaprojektować okładkę, tytuły utworów pojawią się nam automatycznie. Jeżeli zaprojektowaliśmy już okładkę  można  ją zapisać lub wydrukować.

Artykuł ten został znaleziony w Google poprzez następujące frazy:

  • jak najlepiej nagrać płytę audio
  • jak dobrze nagrać płytę audio
  • jak nagrać płyte cd z muzyką
  • jak nagrac plyte cd z muzyka
  • jak nagrać piosenki na płytę przez nero dla dj

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz