David Guetta

David Guetta

David Guetta

David Guetta urodził się w roku 1967, swoją karierę zaczynał jako DJ w latach 80-tych w klubach paryskiej dzielnicy Les Halles.
Obecnie to pionier francuskiego house’u, od roku 1988 pracował i miksował muzykę w niezależnym paryskim Radiu Nova oraz w kilku klubach. Jego pierwszy poważny sukces na skalę nie tylko krajową a rzec można globalną było wydanie w 1992 roku debiutanckiego singla „Up & Way” wraz z Robertem Owensem jako wokalistą.

W tym samym roku David otworzył klub Le Queen na Champs Elysées, gdzie występował przez okres 2 lat a także nie omieszkał i zapraszał sławnych i dobrze znanych DJ’i, takich jak Little Louie Vega, Roger Sanchez, Morales, Eric Morillo czy DJ Pierre. W połowie lat 90-tych jako jeden z nielicznych DJ’i we Francji zaczął grac na Ibizie.

W roku 2001 nastąpił przełom i David podpisał kontrakt z Virgin France i wydał singiel „Just a Little More Love”, który stał się hitem numer jeden na francuskiej scenie klubowej, a rok później ukazał się album „Just a Little More Love”, zawierający utwór „Love, Don’t Let Me Go„.

Videoclip tego kawałka jednym z najpopularniejszych we Francji, a David zagrał ponad 50 imprez w klubach, zaś w roku 2003 premierę miała składanka „Fuck Me I’m Famous„, gdzie znajdował się remix piosenki Davida Bowie „Just For One Day (Heroes)”. W kolejnych latach kariery Davida Getty pojawiały się kolejne albumy m.in.  „Guetta Blaster„, „One Love”.

Obecnie David Guetta jest znany na całym świecie, miał zaszczyt współpracować nawet z takimi gwiazdami jak Akon , Chris Willis, Fergie, LMFAO oraz wielu innych.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz